Facebook Youtube
Festiwal Orzełka Bażanówka

Festiwal Orzełka Bażanówka

Na Hali Krosno rozgrywane są także projekty naszych przyjaciół z Bażanówki.

18 marca po raz drugi na popularnym balonie został rozegrany III Festiwal Piłkarstwa Dziecięcego Orzełka Bażanówka rocznika 2007 o Puchar Wójta Gminy Zarszyn Pana Andrzeja Betleja.

Pierwszy raz gościliśmy Festiwal Orzełka 9 kwietnia 2016 roku.

Oddajmy głos Konradowi Buremu Organizatorowi imprezy:

9 kwietnia 2016 na zaproszenie Akademii Piłki Nożnej Orzełek Bażanówka do pięknej Hali pod Balonem w Krośnie przybyło 9 znakomitych zespołów, oraz jako 10 zespół gospodarz turnieju Orzełek Bażanówka. Gościem specjalnym turnieju był słowacki zespół Tatran Preszów, który pomimo, iż w tym samym dniu miał w Preszowie turniej CFT TALRNTS TROPHY  przyjechał z 10 zawodnikami i trenerem Jakubem Soltes..."

W II edycji turnieju udział wzięły zespoły, których dorosłe drużyny reprezentują kluby ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi, a także niezależne szkółki piłkarskie należące do najlepiej szkolących dzieci i młodzież w regionie: Akademia Mistrzów Cracovia, Tatran Preszów (Słowacja), Sandecja Nowy Sącz, Stal Mielec, Tarnovia, Orzełek Bażanówka, Beniaminek Krosno, DAP Dębica , AP Sanok, Soccer Ropczyce – Patronat nad szkółką sprawuje Łukasz Trałka (Lech Poznań).

Tabela końcowa II edycji:
Sandecja Nowy Sącz – 24 punkty
Beniaminek Krosno – 24 punkty
Tarnovia Tarnów – 18 punktów
Orzełek Bażanówka – 14 punktów 
Akademia Mistrzów Cracovia – 14 punktów
AP Sanok – 10 punktów
Tatran Preszów – 9 punktów
Soccer Ropczyce – 7 punktów
DAP Dębica – 4 punkty
Stal Mielec – 2 punkty

Mecz bezpośredni o pierwsze miejsce w turnieju: Sandecja Nowy Sącz - Beniaminek Krosno 3-2
Mecz bezpośredni o czwarte miejsce w turnieju: Orzełek Bażanówka - Cracovia 1-1 (w ostateczny rozrachunku o jedną bramkę więcej zgromadził zespół Orzełka).

Więcej o II edycji Festiwalu Piłki Dziecięcej Orzełka Bażanówka można przeczytać tutaj.

18 marca w III edycji udział wzieły ekipy: Beniaminka Krosno, MFK CFT Academy Vranov nad Topľou (Słowacja), Użgorod I, Użgorod II (Ukraina), AP Sanok I, AP Sanok II, Orzełek Bażanówka, Przełom Besko, Rozwój Katowice i Cracovia.

Tabela i wyniki Turnieju o Puchar Wójta Gminy Zarszyn Pana Andrzeja Betleja można odnaleźć tutaj


© Copyright 2017
Realizacja: Interkros & mCarpatia.pl